[email protected]


Logo
Bli medlem
Mitt varsel

Borgen IL arrangerer Blodomløpet!

Forfatter: Borgen IL

19. juni 2026

Forside
News article image

Borgen IL medarrangør av Blodomløpet!

Ikke nok med at vi arrangerte vårt første Borgenløpet, skal Borgen IL igjen den 26. august for aller første gang være medarrangør av Blodomløpet!

Her er hva løpet handler om:

Framtidens blodgivere finnes blant mosjonister. Røde Kors Blodprogram, sammen med blodbanken ved Akershus, Ull/Kisa IL og Borgen IL, inviterer deg til å delta i årets Blodomløp. Inspirert av Sveriges største mosjonsløp, fokuserer vi på folkehelse og blodgiving. Les mer om løpene i Sverige på Blodomloppet.se.

Blodomløpet har som mål å øke bevisstheten om behovet for blodgiving samtidig som vi fremmer en sunn livsstil. Gå, jogg eller løp 500 meter, 5 eller 10 km, og bidra til å redde liv. Velg din distanse og delta sammen med venner og kolleger, eller ta med barna på 500 meters løpet.

Overskuddet fra deltakeravgiften går uavkortet til Ull/Kisa IL og Borgen IL, som begge bidrar til å tilby barn og unge i området et godt friidrettstilbud.

Vår visjon er et sunnere Norge hvor det aldri skal være mangel på blod. Som deltaker i Blodomløpet viser du at du bryr deg om både din egen og andres helse, og du hjelper til med å spre viktigheten av blodgiving.

Meld deg på her: https://live.eqtiming.com/82549#dashboard